27 Ocak 2020 Pazartesi

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

TÜMSİAD'ın Avrupa çıkarması

Dernek üyeleri 5 Avrupa ülkesinde incelemelerde bulundular.

16 Mayıs 2012 Çarşamba 23:09
TÜMSİAD'ın Avrupa çıkarması
 Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Merkezi’nin düzenlediği Fransa, Luxemburg, Belçika, Hollanda ve Almanya’yı kapsayan iş gezisine katılan TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Çok verimli bir program oldu. Pek çok firma ile görüşmelerimizin yanı sıra incelemelerde bulunduk. Bu program sayesinde TÜMSİAD üyeleri Avrupa ile daha da yakınlaştı” dedi.
TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Usta başkanlığındaki 40 kişilik TÜMSİAD heyeti ile ilk olarak Strasburg TÜMSİAD merkezinde, Fransız ve Fransa’da iş yapan Türk işadamlarıyla ikili iş görüşmelerine katıldıklarını söyleyen Balabanoğlu, daha sonra Avrupa Birliği Parlamentosu’nu ziyaret ettiklerini belirtti.
TÜMSİAD, Avrupa Parlamentosu ve NATO`yu ziyaret etti
TÜMSİAD’ın Avrupa’da organize ettiği iş gezisi programı çerçevesinde Avrupa Parlamentosu ve NATO nezdindeki Türk Büyükelçisi Haydar Berk ve NATO Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Diriöz’ü ziyaret ettiklerini belirten TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “TÜMSİAD, Türk halkının demokratik düzen içerisinde sanayici, işadamı, üniversiteler, eğitim kurumları, mesleki kuruluşlarla, tüccar, sanatkar, bilim ve teknoloji uzmanlarının birlikteliklerini ticari, sosyal ve manevi güç birliği çerçevesinde, teknoloji, sermaye, iletişim, fikir alış verişi koordinasyonunu sağlamaktadır. Zamanın hızlı değişim ve gelişmelerini yakından takip edip, Türk ekonomisini güçlendirmek, hızlı kalkınma projeleriyle daima üst seviyelere yükseltmeyi amaç edinmiş bir iş ve gönül adamları topluluğu olarak çalışmalarını Avrupa’nın önemli kuruluşlarına tanıttı” şeklinde konuştu.
Avrupa’daki temaslarına ilişkin açıklamasında, “TÜMSİAD uluslararası iş dünyası ile karşılıklı faydalanma esasına dayalı işbirlikleri doğrultusunda, ülkemizde sanayi ve hizmet kesiminin rekabet gücünü artırarak, uluslararası ekonomik yapıların karar mekanizmalarına etkili hamleler ile ekonomisinin istikrarlı yapısının sağlamlaştırılması yönünde yurt dışında da örgütleniyor ve özellikle bu doğrultuda dikkat çekici girişimlere bulunuyor” diyen Balabanoğlu, iş gezisinin çok verimli geçtiğini ifade etti.
TÜMSİAD Avrupa iş gezisinin son durağı Almanya Köln oldu
TÜMSİAD Avrupa iş gezisinin yoğun toplantı ve ziyaretler ile geçtiğini söyleyen Balabanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tüm işadamları arasındaki işbirliği ve iletişim faaliyetlerini güçlendirmek için gerekli olan bilgi alışverişini yaygınlaştırmak ve bu konudaki çalışmaları teşvik etmek, üyelerinin iç ve dış pazarlarda güvenli ve kazançlı ticaret yapabilmeleri için gerekli çevrelerin, ortamların oluşturulmasına, geliştirilmesine katkıda bulunmak, Türkiye`nin yurtdışında tanıtımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek projelerde etkin rol almak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu programda TÜMSİAD Berlin temsilcilerimiz ile birlikte Türk Alman Ticaret Odası’nı da ziyaret ettik. Ziyarette, Almanya ve Türkiye`nin ekonomik ilişkileri ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Köln Yatırım Ajansı başkanı tarafından yapılan sunumda Köln’deki yatırım olanakları ve fırsatlarla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.”
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV