20 Ocak 2020 Pazartesi

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

Bilüktü'ye önemli görev

Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) Gn. Bşk. Yrd. oldu.

13 Mayıs 2012 Pazar 23:35
Bilüktü'ye önemli görev
 Plastik sektörünün en önemli beş derneğinin kurduğu Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED), ilk genel kurulunu yaptı. Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) Başkanı ve PAGDER Danışma Kurulu üyesi İlker Biliktü, yeni yönetimde PLASFED Genel Başkan Yardımcısı oldu. Ayrıca Bursa’da faaliyette olan Sebat Plastik firması sahibi Sabahattin Gaga da PLASFED Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
 
Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS), Ankara Plastik Sanayicileri Derneği, Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEPLASDER), Kayseri Plastik İşletmeciler Derneği (KAYPİDER) ve Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) tarafından kurulan Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED), ilk genel kurulunu 2 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Holiday Inn Otel’de gerçekleştirdi.
 
Kurucu Başkanlık görevini yürüten PAGDER-Plastik Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Semerci, görevi PLASFED Kurucu Yönetim Kurulu’nda da görev alan Selçuk Aksoy’a devretti.
 
PLASFED Başkanı Selçuk Aksoy, seçim sonrası yaptığı konuşmada, “Sektörümüzü kucaklayacak çatı örgütümüzü kurmuş olmak, bizim için büyük hayalimizin gerçekleşmesi anlamına geliyor. Birkaç yıl önce çalışmalarımıza Plastik Sektör Platformu olarak başlamıştık. Bugün Federasyonumuzu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, plastik sektörünün Türkiye çapında geniş tabanlı temsilini sağlamak olacak. ‘Bir elin nesi var’ derler, bizim kurucu beş derneğimiz nedeniyle beş elimiz var. Sesimiz sektörümüzün potansiyeline yakışır şekilde daha çok çıkacak. Sektörümüzde faaliyet gösteren diğer tüm dernekleri de federasyonumuza katılmaya davet ediyoruz” dedi.
 
-BİLİKTÜ’YE PLASFED’DE ÖNEMLİ GÖREV
 
PLASFED Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen İlker Biliktü de, “Ülkemiz ekonomisinde önemli bir yeri olan Bursa, bütün sektörlerde olduğu gibi plastik sektöründe de büyük paya sahiptir. Federasyonda iki yönetim kurulu üyesi ile Bursa’yı en iyi şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu
 
PLASFED’in yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Selçuk Aksoy (Aksoy Plastik), İlker Bilüktü (Bil Plastik), Kurt Kuruç (Farmamak), Mustafa Özilhan (Teknik Plastik), Salih Esen (Esen Plastik), Ahmet Yalçınkaya (Yalçınkaya Plastik), Mehmet Gül (Na-Me Endüstri), Sakit Samadov (Petkim), Sabahattin Gaga (Sebat Plastik), Yusuf Özkan (Kayplas Plastik), Ayhan Çatalkaya (Enka Polimer).
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV