22 Ocak 2020 Çarşamba

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

BEKSİAD, Ankara'dan destek bekliyor

BEKSİAD Başkanı Güler : Sektörün sorunlarına çözüm bulunmalı.

10 Nisan 2012 Salı 00:21
BEKSİAD, Ankara'dan destek bekliyor
Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici İşadamları Derneği (BEKSİAD) Nisan ayı olağan konuklu toplantısına AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk ve Hakan Çavuşoğlu konuk oldu.
Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Vişne Caddesi’nin vizyonu öne çıktı.
Başkan Rıdvan Güler yaptığı konuşmada faaliyetleri, projeleri ve sektörel sorunları dile getirerek milletvekillerinden destek istedi.
Türkiye’deki bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretiminin yaklaşık yüzde 80’inin Bursa’da gerçekleştiği söyleyen Rıdvan Güler, “Kabına sığmayan ve yeni markalar üreterek dünya ölçeğinde işlere imza atan sektör daha çok bayan işgücü kullanmaktadır. Yapılan bütün çalışmaların ve eksikliklerin Ankara’da da hükümet üyeleriyle paylaşılması gerekmektedir” dedi.
KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜNLERE AĞIRLIK VERİLMELİ!
Toplantının konuklarından AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Öncelikli olarak Vişne Caddesinin öne çıkarılmasının önemine değindi. Mustafa Öztürk Vişne Caddesi’nin yeniden düzenlenerek bir bütün halinde vizyon cadde haline gelmesinin ihracata dönük çalışmalarda öncü olacağını aktardı.
Öztürk, Son yıllarda dünya ticaretinde önemli gelişmeler olduğunu vurgularken kaynakların doğru kullanılması, finans ve risk yönetiminin etkin kullanılmasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye’nin en çok inovasyon anlamında katma değeri yüksek ürünlere yönelmesini istediklerini söyleyen Öztürk son açıklanan teşvik sisteminin de geleceğe dönük stratejik yatırımlara öncülük edeceğini vurguladı.
ANKARA’DA BEKSİAD ZİRVESİ
AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise BEKSİAD Yönetim Kurulu üyelerini Ankara’da ağırlayarak hükümet üyeleriyle görüşmelerini sağlayacaklarını belirtti.
Çavuşoğlu, 22-24 Nisan 2012 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan 1. Türk-Arap Bursa Buluşmasının önemine vurgu yaparken yıllarca eksik bırakılan Arap dünyasının bundan sonra önemli Pazar haline geleceğine inandıklarını söyledi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV