22 Ocak 2020 Çarşamba

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

Yeni TTK KOBİ'ler için ağır olacak

KOBİ’lerin altyapısı şu anda hazır değil.

30 Nisan 2012 Pazartesi 22:45
Yeni TTK KOBİ'ler için ağır olacak
 Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, "İş dünyası yeni açıklanan teşviklere olumlu bakıyor. Geçmiş dönemdeki teşviklerden farklı olan bu yeni sistem bölgelerimiz için memnuniyet verici gelişmeleri doğuracaktır." dedi.
 
Yeni teşvik sisteminde bölgesel bir dağılım yerine il sınıflaması şeklinde bir metodun uygulanmasının olumlu olduğunun altını çizen Kadooğlu, "6. bölge uygulamasına bölgelerimizdeki birçok il dahil olmuş durumda. Bizler de 6. bölgenin tüm avantajlarını en doğru şekilde aktarmak ve bölgeye daha fazla yatırım çekebilmek adına sivil toplum örgütleri olarak elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.
 
Yeni teşvik sisteminin ihracatın arttırılmasına dönük bir özelliği olduğunun altını çizen Tarkan Kadooğlu, "6. bölge olarak da ihracat rakamlarımızda önemli bir artış bekliyoruz. Türkiye’deki cari açığın dizginlenmesi için bölgemizin artacak ihracatı bir can simidi rolü üstlenecektir." ifadesini kullandı.
 
"TİCARET KANUNU KOBİ'LER İÇİN MALİYETLİ OLACAK"
 
Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında da konuşan Kadooğlu, "Düşünülen yasa doğru bir adımdır. Ancak henüz ülkenin ekonomik altyapısından, özellikle de küçük KOBİ’ler için büyük maliyet olacağından yürürlüğe konması henüz uygun değil. Ancak belirli bir geçiş ve hazırlanma süreci ile bu yasanın altyapısı oluşturulmalıdır." şeklinde konuştu.
 
Oluşturulacak olan kıdem tazminatı fonu hakkında da açıklama yapan Tarkan Kadooğlu, "Bu konu 1954 yılından beri konuşulan bir konu. Birçok avantaj ve dezavantaj içermesi hasebiyle üzerinde durulması ve iş dünyası sivil toplum örgütlerinin bu konuya dahili mutlaka sağlanmalıdır." diye konuştu.
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV