22 Ocak 2020 Çarşamba

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

GÜNEY KORELİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BURSA’DA

BEBKA’DAN BURSA TURİZMİNE GÜNEY KORE DOPİNGİ

02 Eylül 2019 Pazartesi 11:42
GÜNEY KORELİ SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ BURSA’DA

Bursa Valiliği koordinasyonunda, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Birliği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu iş birliğiyle düzenlenen program ile Güney Koreli sosyal medya fenomenleri ve blog yazarları Bursa’da ağırlanıyor.

 

Kardeş ve dost iki ülke arasında başlatılan turizm etkinlikleri kapsamında Bursa’nın turizm paydaşları tarafından bir dizi etkinlik planlandı. Bu bağlamda temmuz ayının sonunda Türkiye’nin Seul Büyükelçisi D. Ersin Erçin ve Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Choi Hong-Ghi ’nin de katıldığı bir gala yemeği düzenlendi.  Söz konusu etkinlikte Güney Kore ile Türkiye arasında geçmişe dayanan dostluğun turizm sektörüne yeterince yansımadığının altı çizilmiş, Bursa’yı Güney Koreli turist ve yatırımcıların gözdesi hâline getirme kararlılığı ifade edildi. 

 

Bu organizasyonun devamı niteliğinde, ilin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Bursa’ya getirilen sosyal medya fenomenleri ve blog yazarlarından oluşan Güney Koreli ekibe 4gün boyunca İznik, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık Köyü, Misi Köyü, Mudanya, Gölyazı, Uludağ, Irgandı Köprüsü, Panorama 1326 Müzesi gibi Bursa’nın doğal, tarihi ve turistik bölgelerine ziyaretler gerçekleştirilerek Bursa’nın tarihi, kültürü ve yöresel lezzetleri tanıtılacak.

Sosyal medya fenomenleri, ziyaret edilen mekanlarda cep telefonu ve kameralarıyla sosyal medya üzerinden takipçilerine anlık canlı yayınlar ve paylaşımlar gerçekleştirecekler.

 

Günümüzün değişen destinasyon pazarlama stratejilerine yönelik olarak hazırlanan söz konusu tanıtım organizasyonu ile Bursa’daki turizm aktörlerine yeni ticari fırsatlar sunulması, ilin daha etkili tanıtımının yapılarak turizmde Bursa markasının güçlendirilmesi ve kazanımlarının artırılması hedefleniyor. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV