28 Ocak 2020 Salı

BATISİAD'da istişare toplantısı yapıldı

Alman rektörlerden BTÜ'ye ziyaret

Üniversiteler arası işbirliği olanakları masaya yatırıldı.

22 Nisan 2012 Pazar 13:27
Alman rektörlerden BTÜ'ye ziyaret
 Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Almanya’nın Hessen Eyaleti’nden bazı üniversitelerin rektörlerini ve rektör yardımcılarını ağırladı.

 

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde bulunan Giesen Justus-Liebeg Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Joybrato Mukherjee ve Mittelhessen Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Axel Schumann, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i ziyaret ederek üniversiteler arası işbirliğini masaya yatırdılar.

 

Üniversiteler arası işbirliğinin değerlendirildiği ziyarette BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen Teknik Üniversite’nin kuruluşu, yapısı ve hedefleri hakkında heyete bilgi verdi. Türkiye’nin üretim üssü konumundaki Bursa’da Teknik Üniversite’nin yıllardır büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Rektör Sürmen, bu eksikliği gidermek adına yola çıktıklarını, Bursa’nın yenilikçi ve katma değeri yüksek sektörleri ile sıçramasında ilk planda yer alacaklarını ifade etti.

 

BTÜ’nün yetiştireceği öğrencilerle endüstriye kalite katacak çalışanlar ve bilim insanları kazandıracağını belirten misafir rektörler önümüzdeki süreçte işbirliği yapabilecekleri mesajını verdiler.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV